Beautiful East News

muzeum w kielcach

Ferie zimowe w Muzeum Zabawek i Zabawy zostały podzielone na dwa bloki tematyczne: pierwszy to "Zabawkobranie", podczas którego uczestnicy będą mogli sporządzić własną zabawkę, a drugi to "Planszowanie" - w sam raz dla miłośników gier planszowych.

LOGICZNIE I PLASTYCZNIE
FERIE ZIMOWE W MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY
I TYDZIEŃ FERII 31.01.2017 r.– 3.02.2017 r.

SALA KONFERENCYJNA MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY
OZDOBY POKOJU DZIECIĘCEGO

Każdego dnia uczestnicy warsztatów wykonają inną ozdobę do swojego pokoju:
gwiazdę z papierowych toreb, ramki na zdjęcia, tekturowe literki oraz kompozycję kwiatową z rolek.
Podczas zajęć dzieci dowiedzą się w jaki sposób z odzyskanych materiałów typu rolki po papierze toaletowym, można wykonać piękne ozdoby, którymi udekorują własne pokoje.
Zajęcia odbywać się będą od godz. 10.00 do 13.00
Koszt:  9 zł. os./dzień, cena obejmuje zwiedzanie muzeum wraz z przeprowadzeniem zajęć
Wiek uczestników: od 6 lat

APTEKA WYOBRAŹNI
TAJEMNICE SZYFRÓW I SZTUKA MAGICZNA
Zajęcia w Aptece będą się odbywać w godz. 12.00 i 14.00,
Koszt: 5 zł. os/dzień, cena obejmuje wstęp do Apteki Wyobraźni i zajęcia
Wiek uczestników: od 6 lat

TAJEMNICE SZYFRÓW
Czas trwania: 1 h
Na zajęciach uczestnicy poznają historię tworzenia szyfrów od czasów starożytnych aż po współczesne języki programowania. Dowiedzą się, dlaczego ludzie tworzyli i nadal tworzą skomplikowane kody, i do czego służyły rozmaite maszyny szyfrujące. Na warsztatach będzie można poczuć się jak prawdziwy bohater filmów sensacyjnych czy szpiegowskich – każdy z uczestników stworzy własną tajną wiadomość, dodatkowo „ukrytą” za pomocą „atramentu sympatycznego”.

SZTUKA MAGICZNA
Czas trwania: 1h
Na zajęciach uczestnicy przeniosą się w zaczarowany świat iluzji optycznej. Przedstawione zostaną zabawki optyczne, jakie można zobaczyć na wystawie „Świat latarni magicznej”, znajdującej się w Muzeum Zabawek i Zabawy. Uczestnicy dowiedzą się, czym był zeotrop, kim był Eadweard Muybridge, co to jest widmo Peipera czy projektor „Bajka”, a także nauczą się kilku prostych sztuczek iluzjonistycznych. Każde dziecko wykonana własną magiczną zabawkę.

II TYDZIEŃ FERII 7.02.2017 - 10.02.2017
SALA KONFERENCYJNAM MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY
 OZDABIAMY NASZE BIURKA

Pierwszego dnia pokażemy dzieciom jak gliniane naczynie przemienić w oryginalny przybornik na biurko. Drugiego dnia stworzymy wazoniki na kwiaty ze zwykłych słoików, których pełno w naszych domach. Trzeciego dnia z papierowego pudełeczka zrobimy ciekawą szkatułkę na wszelkiego rodzaju różności. Czwartego dnia oprócz papierowych ozdób na biurko stworzymy też wyjątkową podkładkę  z kawałka tektury.
Zajęcia odbywać się będą od godz.10.00 do 13.00
Koszt: 9 zł. os./dzień, cena obejmuje zwiedzanie muzeum wraz z przeprowadzeniem zajęć

APTEKA WYOBRAŹNI
PRZYGODA Z FABUŁĄ
Zajęcia w Aptece będą się odbywać w godz. 12.00 i 14.00
czas trwania: 1 h
Koszt: 5 zł. os./dzień, cena obejmuje wstęp do Apteki Wyobraźni i zajęcia
Wiek uczestników: od 8 lat, wymagana umiejętność czytania i pisania.
Zajęcia będą polegały na kreatywnych ćwiczeniach rozwijających wyobraźnię. Uczestnicy bawiąc się  stworzą opowieści, poznają ciekawe historie. Będą uczestniczyć w ćwiczeniach rozwijających wyobraźnię, dowiedzą się m. in. czym są gry paragrafowe czyli książki interaktywne. Efektem ćwiczeń po tygodniu warsztatów będzie jedna wspólna opowieść, o czym? ... przekonają się uczestnicy zajęć.