Piękny wschód Aktualności

s4 xii elblaskie swieto chleba

Wspólne gotowanie i degustacja potraw, występy zespołów folklorystycznych, turniej rycerski i wiele innych.

Znamy już oficjalny program tegorocznej edycji. Święto Chleba to również jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową z najróżniejszych zakątków Polski oraz Litwy. W tym roku zapowiedziało się już ponad 240 wystawców.

 

Piątek
10:00 - 22:00 Jarmark produktów regionalnych - jarmark  z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową - Stare Miasto
10:00 - 22:00 Wesołe miasteczko - park zabaw dla dzieci i młodzieży - Wyspa Spichrzów
17:00 Uroczyste otwarcie Elbląskiego Święta Chleba - Plac przy katedrze

17:00 - 22:00 Obóz rycerski - Bulwar Zygmunta Augusta
17:15 Na dziecięcą nutę - występy uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków - Plac przy katedrze
19:00 Występ Szkoły Yamaha - Plac przy katedrze
19:15 Slavica dance – słowiański fitness – Babska Wyspa Strefa Pozytywnej Energii - Plac przy katedrze
20:00 Występ zespołu MEGITZA - Plac przy katedrze

 

Sobota
9:00 - 22:00 Jarmark produktów regionalnych - jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową - Stare Miasto
od 13:00 Wspólne gotowanie i biesiadowanie przy wielkiej patelni, dr Józef Sadkiewicz, dr Grzegorz Russak - Stary Rynek przed Ratuszem Staromiejskim
9:00 - 20:00 I MIĘDZYNARODOWY ELBLĄSKI TURNIEJ RYCERSKI „METR” - Wyspa Spichrzów
9:00 - 22:00 Obóz rycerski - Bulwar Zygmunta Augusta
9:00 - 22:00 Wesołe miasteczko - park zabaw dla dzieci i młodzieży - Wyspa Spichrzów
10:00 - 15:00 Rodzinny Piknik – kiermasz książek, gry i zabawy dla małych i dużych - Biblioteka Elbląska
11:00 Prezentacja drużyny piłkarzy ręcznych Meble Wójcik oraz Akademii Piłki Ręcznej Handballowy Elbląg - plac przy katedrze
11:00 - 16:00 IV Wyścigi smoczych łodzi na rzece Elbląg - Bulwar Zygmunta Augusta
11:00 - 18:00 Animacje dla dzieci w namiocie - Stowarzyszenie Przyjaciół Elbląga i okolic ART-Kreatywni - Plac przy katedrze
11:30 - 12:30 Spotkanie autorskie z Agnieszką Pietrzyk -  wokół jej najnowszej książki „Czas na miłość, czas na śmierć” - Dziedziniec Biblioteki Elbląskiej  
10:50 Otwarcie drugiego dnia Elbląskiego Święta Chleba - Plac przy katedrze
11:00 Prezentacja drużyny piłkarzy ręcznych Meble Wójcik oraz Akademii Piłki Ręcznej Handballowy Elbląg - Plac przy katedrze
12:00 Występ zespołu „Karszewianki” - Plac przy katedrze
12:00 - 18:00 „Rodzinnie - kulturalnie” - miasteczko interaktywne wraz z happeningami animacyjnymi - Spółdzielnia Socjalna IDEA - Plac przy katedrze  
13:00 Narodowe Czytanie „Wesele” S. Wyspiańskiego - Plac przy katedrze
14:00 Występ zespołu z Bałtijska - Plac przy katedrze
15:30 Występ zespołu z Tarnopola - Plac przy katedrze
16:30 Występ zespołu z Narwy - Plac przy katedrze
18:00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca Malbork - Plac przy katedrze
20:00 Koncert zespołu Tuhaj - Bej - Plac przy katedrze

 

Niedziela
9:00 - 20:00 Jarmark produktów regionalnych - jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem  i sztuką ludową - Stare Miasto
od 13:00 Wspólne gotowanie i biesiadowanie przy wielkiej patelni, dr Józef Sadkiewicz, dr Grzegorz Russak - Stary Rynek przed Ratuszem Staromiejskim
9:00 - 17:00 Obóz rycerski - Bulwar Zygmunta Augusta
9:00 - 20:00 Wesołe miasteczko - park zabaw dla dzieci i młodzieży - Wyspa Spichrzów
10:50 Otwarcie trzeciego dnia Elbląskiego Święta Chleba - Plac przy katedrze
11:00 Międzynarodowy Turniej Miast Partnerskich Elbląga o Łopatę Piekarczyka - przed Ratuszem Staromiejskim
11:00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca Malbork - Plac przy katedrze
11:00 - 15:00 I MIĘDZYNARODOWY ELBLĄSKI TURNIEJ RYCERSKI „METR” - Wyspa Spichrzów
10:00 - 17:00 Targi Przedsiębiorczości Społecznej: zdrowie - rękodzieło - warsztaty – pokazy (org. ESWIP) - Bulwar Zygmunta Augusta
11:00 - 18:00 Animacje dla dzieci w namiocie - Stowarzyszenie Przyjaciół Elbląga i okolic ART-Kreatywni - Plac przy katedrze
12:00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Szuwary” - Plac przy katedrze
12:00 - 18:00 „Rodzinnie – kulturalnie” - miasteczko interaktywne wraz z happeningami animacyjnymi - Spółdzielnia Socjalna IDEA - Plac przy katedrze
13:00 Występ zespołu Integraton - Plac przy katedrze
14:00 Występ zespołu muzycznego „EL-Music” - Plac przy katedrze
16:00 Występ Bartosza Krzywdy „Młodzi i Krzywda” - Plac przy katedrze
17:30 Slavica dance - słowiański fitness - Babska Wyspa Strefa Pozytywnej Energii - Plac przy katedrze
18:00 Występ zespołu Szalone i Szalone Małolaty - Plac przy katedrze