Piękny wschód Aktualności

plik


Wiosna zachęca do uprawiania ulubionych form aktywności.


Na amatorów jazdy rowerem na Warmii i Mazurach czekają piękne krajobrazy, atrakcje przyrodnicze i kulturowe, a przede wszystkim sieć tras, z liczącym 395 km odcinkiem Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo na czele.


Ta najdłuższa trasa w Polsce wiedzie przez pięć województw (1885 km, razem z odnogami 2071 km). Wzdłuż północnej granicy naszego regionie przebiegają trzy z 12 etapów szlaku nazwanych „królestwami rowerowymi”. Pierwszy z nich („Nad Zalewem Wiślanym”, 93 km) łączy Elbląg z Braniewem, drugi („Warmia i okolice”, 147 km) wiedzie z okolic Pieniężna do Sępopola, a ostatni („Północne Mazury”, 153 km) biegnie z okolic Sątoczna przez m.in. Korsze, Węgorzewo i Gołdap do granicy województwa.


Podróżujący szlakiem mogą korzystać z Miejsc Obsługi Rowerzystów, wyposażonych w stojaki, ławy, stoły, wiaty, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Czekają na nich również Miejsca Przyjazne Rowerzystom, czyli obiekty noclegowe, gastronomiczne, usługowe z ofertą dostosowaną do ich potrzeb. W pełniejszym poznaniu regionu pomogą turystom lokalne szlaki rowerowe, spośród których wiele zbiega się z Green Velo.


Liczne trasy wytyczony w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Są wśród nich m.in.: Szlak Wokół Jeziora Śniardwy (100 km) ze startem i metą w Piszu, Szlak Giżycko – Ryn – Święta Lipka (65 km), Pętla Nidzka (47 km) biegnąca przez Puszczę Piską czy Pętla Bełdany (39 km) – oba ze startem i metą w Rucianem-Nidzie.


Więcej informacji o wybranych szlakach rowerowych w regionie można znaleźć na: mazury.travel/