Piękny wschód Aktualności

12


3 czerwca na stadionie sportowym w Bielinach odbędzie się Dzień Świętokrzyskiej Truskawki.


To już XXI edycja tego smakowitego święta, w którym co roku uczestniczą setki mieszkańców gminy, regionu świętokrzyskiego oraz turyści z całego kraju.


Tradycyjnie goście będą mogli posłuchać ludowych rytmów z przytupem w wykonaniu rodzimych zespołów. Swój repertuar zaprezentują zespoły dziecięce: „Małe Bielinianki”, ZPiT „Jodełki”; zespoły śpiewacze: „Echo Łysicy” i „Makoszanki”, „Śwarne Kakonianki” i Kapela z Kakonina.


Na scenie nie zabraknie młodych talentów wokalnych z terenu gminy. Zaprezentują się: zespół „Chichoty", Wiktoria Gawron, Maria Bera, Emilia Chlewicka, Małgorzata Kałuża oraz Zuzanna Bera.


Umiejętności taneczne pokażą uczestnicy Akademii Tańca Kamili Drezno – sekcja Bieliny, formacja Tutti-Frutti, oraz grupa Free-steps.


Efektami całorocznych treningów pochwalą się młodzi adepci karate z Bielin.


W ramach wydarzenia odbędzie się już XV edycja Mistrzostw Świata w Szypułkowaniu Truskawek (rejestracja uczestników w godzinach 13.00 – 14.00 przy scenie głównej), podczas których chętni śmiałkowie staną w konkursowe szranki i podejmą wyzwanie pozbawienia szypułek jednokilogramowej porcji owoców.


Amatorzy kulinariów będą mogli spróbować swoich sił w ramach konkursu Świętokrzyskie Deser EXPO. A tych, dla których największą przyjemnością jest degustacja zapraszamy do odwiedzenia stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, które jak zawsze przygotują mnóstwo smakowitych przekąsek i ciast.


Stadion sportowy wypełniony będzie stoiskami m.in. z rękodziełem artystycznym, zabawkami, kompozycjami z kwiatów i wikliny. Będą także stoiska promocyjne gminy, Stowarzyszenia „Truskawka Bielińska” oraz instytucji rolniczych.


Organizatorzy nie zapomnieli także o „milusińskich” i z myślą o nich zaplanowali prawdziwą lawinę zabaw i atrakcji. Wśród nich znajdzie się m.in. wesołe miasteczko z karuzelą i zjeżdżalnią. Będzie malowanie twarzy, modelowanie balonów i moc animacji.


W godzinach wieczornych zapowiada się gratka dla fanów muzyki tanecznej. Na „rozgrzewkę” swoje hity zaprezentuje Kindżał, czyli Marcin Chlebny i jego zespół. Na scenie z pewnością zabrzmi „Niedotańczona żona” i „Nieznany ląd”.


Finałem tegorocznego święta będzie koncert formacji "Extazy", która hitami „Jesteś moją wyśnioną” czy najnowszym „Noc taka czarna” podbija listy przebojów.


Wydarzenie zakończy dyskoteka pod gwiazdami.


W ramach tegorocznej edycji Dnia Świętokrzyskiej Truskawki odbędzie się spotkanie warsztatowo-informacyjne pn. „Innowacyjne rozwiązania w technologii produkcji owoców miękkich”, dedykowane rolnikom i osobom zainteresowanym uprawą, pielęgnacją, sprzedażą lub przetwórstwem truskawek. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinach. Początek o godzinie 12.00.


Początek wydarzenia o godzinie 14.00.

Termin: 2018-06-03

Adres:
Bieliny, stadion sportowy
Partyzantów
26-004 Bieliny

Bilety:wstęp bezpłatny

Telefon: +48 41 302 50 94

E-mail: kultura@bieliny.pl

Strona www: www.bieliny.pl