Piękny wschód Aktualności

plik


Prawdziwy żeglarz to nie ten, który jedynie ściga się z wiatrem, ale taki, który na wodzie mierzy się z samym sobą, pokonuje własne słabości, by stawać się coraz lepszym.

Każdego roku pod koniec czerwca na jeziorze Kisajno od prawdziwych żeglarzy aż się roi. Goszczą tam wówczas uczestnicy Festiwalu Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych. To impreza, która odbywa się w Giżycku od 2005 r. i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Co roku bierze w niej udział nawet kilkaset osób z niepełnosprawnością fizyczną lub psychiczną, a także liczni instruktorzy. Giżycki festiwal zaliczany jest do największych wydarzeń tego typu w Europie.


Zawodnicy spędzają na wodzie całe trzy dni. Dwa poświęcają na treningi, warsztaty i szkolenia z pływania na jachtach różnego typu, m.in.: DZ, tango, sasankach i katamaranach, do dyspozycji mają także motorówki i kajaki. Trzeciego dnia, na zakończenie festiwalu, górę bierze duch rywalizacji i rozgrywane są regaty.


Impreza udowadnia, że niepełnosprawność na wodzie nie musi być problemem i przeszkadzać w realizowaniu pasji. Co więcej, uprawianie sportów wodnych jest świetnym sposobem rehabilitacji i integracji. Ta ostatnia ulega pogłębieniu także w porcie, przy ognisku i podczas wspólnego biesiadowania.

Termin: 29.06.2018 - 01.07.2018


Miejsce: Jezioro Kisajno, 11-500 Giżycko

Organizatorzy: Mazurska Szkoła Żeglarstwa w Giżycku, ul. Moniuszki 24, 11-500 Giżycko