Przystanek Olecko
19.07 - 22.07

By się przekonać, czym jest dobra muzyka i poczuć atmosferę dobrej zabawy, wystarczy w lipcu przyjechać na Mazury, do malowniczego Olecka.

Przez kilka letnich dni w mieście rozbrzmiewają różnorodne dźwięki, wydawane w ramach Przystanku Olecko.

Pierwsze z cyklu nazwanych tak spotkań artystycznych, ekologicznych, rekreacyjnych i integracyjnych odbyło się w 1994 r. Nie zawsze jednak impreza była świętem muzyki, na początku po prostu gromadziła sympatyków serialu „Przystanek Alaska”. Z czasem sprawiła, że miasto nad Legą stało się ważnym punktem na mapie letnich festiwali. Każdego roku za cel stawiają je sobie fani z całej Polski i z zagranicy, bo na scenie występują zarówno młode, dobrze rokujące zespoły grające alternatywnego rocka, jak i muzyczne gwiazdy. Podczas dotychczasowych edycji Przystanku zagrały m.in.: Raz Dwa Trzy, Lady Pank, Big Cyc, T. Love, Hey, Ira, Kobranocka czy Pidżama Porno.

W trakcie 20. edycji imprezy zainicjowano kolejny pomysł: „Festiwal jednego instrumentu”. Ale Przystanek Olecko to nie tylko festiwal dobrej muzyki, oprócz koncertów w jego ramach odbywają się spektakle teatralne, występy kabaretów, seanse filmowe, wystawy, warsztaty twórcze, pokazy tańca, zawody sportowe czy zajęcia dla najmłodszych.