Geo-czwartki w Centrum Geoedukacji
15.03 - 15.03

Geopark Kielce-Centrum Geoedukacji rozpoczyna cykl spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata nauk o Ziemi.


„Spotkania geo-czwartkowe” to kolejna edukacyjna propozycja skierowana do mieszkańców Kielc (młodych jak i dorosłych miłośników geologii i nauk pokrewnych).  Raz w miesiącu, w czwartek Centrum Geoedukacji gościć będzie znanego naukowca, który w przystępny sposób podzieli się wiedzą z zakresu szeroko pojętego środowiska przyrodniczego.

Geo-czwartki w Centrum Geoedukacji to pomysł cyklicznych spotkań z ciekawymi ludźmi reprezentującymi różne dziedziny wiedzy, jak również prosta a zarazem efektywna forma popularyzacji nauki - informuje Michał Poros, kierownik placówki działającej w ramach Geoparku Kielce.

Marcowa prelekcja dotyczyć będzie życia w toni i błękicie morza jurajskiego. Spotkanie poprowadzi geo-edukator z Górnośląskiego Oddziału PIG-PIB, badacz mikrofauny konodontowej  z utworów dewońskich, prywatnie wielki miłośnik „Gwiezdnych wojen” – Paweł Woźniak.

Początek spotkania o godz. 17.30, w Centrum Geoedukacji. Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.

Szczegóły wydarzenia na stronach internetowych Geoparku Kielce www.geopark-kielce.pl  Centrum Geoedukacji www.centrum-geoedukacji.pl , w zakładce /Aktualności/.

 

Kielce
Daleszycka 21
25-202 Kielce