Szlak kajakowy rzeki Rospudy Dodaj do trasy
(0 głosy)
Szlak kajakowy rzeki Rospudy
Szlak kajakowy rzeki Rospudy
Jest to szlak dla spragnionych wrażeń miłośników kajakarstwa. Atrakcją szlaku mogą być pewne utrudnienia jak na przykład kamieniste płytkie dno czy silny prąd rzeki albo powalone pnie drzew, których na całej trasie jest bardzo dużo.

Jest to szlak dla spragnionych wrażeń miłośników kajakarstwa. Charakter rzeki jak i jej otoczenie są bardzo zróżnicowane. Momentami Rospuda zdaje się być rzeką górską. Taki charakter nadają jej wysokie zalesione brzegi i kamieniste dno. Nie brakuje, także motywów typowo-nizinnych o zabagnionych brzegach porośniętych trzciną i szuwarami. Atrakcją szlaku mogą być pewne utrudnienia jak na przykład kamieniste płytkie dno czy silny prąd rzeki albo powalone pnie drzew, których na całej trasie jest bardzo dużo. Czasami trzeba przenosić kajaki brzegiem, ale niepowtarzalny charakter Rospudy i jej otoczenia na pewno wynagrodzi trudy.

Długość szlaku to prawie 73 km, rozpoczyna się w miejscowości Supienie i wiedzie do Augustowa. Trasa można przedłużyć, dopływając Kanałem Augustowskim i rzeką Nettą do Biebrzy.