Piękny wschód Kalendarium

Garry Hammond w Ostrowieckim Browarze Kultury
25.01 - 25.01

Przeplatające się zamiłowania do różnych rodzajów jazzu i funky skrystalizowały się w klasycznym, ale wybuchowym brzmieniu. Trzy instrumenty (organy Hammonda, gitara i perkusja) w rękach tych muzyków dają gwarancję charakterystycznego i niepowtarzalnego zestawu harmoniczno-dynamicznego.

Jacek Klesyk i Mariusz Mucha to absolwenci IV LO w Kielcach. W czasach szkolnych różnili się w swoich gustach muzycznych - jeden grał Bacha, drugi - ZZTop. Ponowny kontakt po 33 latach pozwolił im odkryć, że do ich serc płynie jednak ta sama muzyczna żyła. W tym samym czasie spotykają też perfekcjonistę - Zbigniewa Zagórę, który, urodzony w mieście Perkusja w województwie Jazz Blues, stał się Kielczaninem z adopcji i wyboru. I tak kieleckie trio rozpoczęło współpracę ponad rok temu, bawiąc się muzyką. W efekcie ukształtowali swój feeling podczas wielu jamsession w Chicago Organ Music Club.

Można by wyliczać dziesiątki zasług, występów, koncertów wszystkich trzech muzyków, ale przez skromność pozostawiają publiczności możliwości odkrycia i oceny ich pasji i umiejętności.