Piękny wschód Turystyka Aktywna

konik 

Hop, hop, hop, na rowery, do miasteczka. Tu można robić mnóstwo rzeczy, zapraszam!

Folwark Łękuk, Ośrodek Aktywnej Działalności Dodaj do trasy
(1 Głosuj)
Warmińsko-Mazurskie
Aktywna

Folwark Łękuk, Ośrodek Aktywnej Działalności, leży na Dzikich Mazurach – niedaleko Giżycka, w otulinie Puszczy Boreckiej, z dala od tłumów.

Nie znajdziesz tu budek z kebabem, straganów z plastikowymi pamiątkami i quadów. To jedynie 3 godziny drogi z Warszawy, Torunia, Wilna i 2 godziny z Białegostoku czy Olsztyna. Dzięki nowo wybudowanemu  lotnisku w Szymanach to tylko kilka godzin z Krakowa lub Berlina.

Zimowe szaleństwa
Tereny wokół Folwarku są wprost wymarzone do zimowych wędrówek. Jak przystało na Mazury Garbate, mamy mocno pofałdowany teren i jest z czego zjeżdżać. Dla początkujących idealnym rozwiązaniem będą wędrówki po nasypie przedwojennej, nieczynnej linii kolejowej. Pojeździsz tu na pięknych widokowo trasach do narciarstwa klasycznego (4 km, 3,8 km, 0,7 km). Ponadto masz do dyspozycji 4 trasy crossowe, głównie po Puszczy Boreckiej (w sumie ponad 60 km). Możliwe są także wędrówki na nartach przez zamarznięte jeziora, lecz wymaga to zachowania rozsądku oraz znajomości zasad poruszania się i grożących niebezpieczeństw. Jest też możliwość wypożyczenia nart biegowych. Gospodarze udostępniają mapki i ślady GPS. Wielbiciele zjazdówek mogą skorzystać z pobliskich stacji narciarskich na Mazurach.

Spędzaj czas aktywnie
Łękuk to wymarzone miejsce do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu. Czekają na ciebie setki kilometrów przepięknych tras biegowych i rowerowych. Można tu również pływać kajakiem, rowerami wodnymi, łódkami. Na terenie Folwarku znajdują się kajaki, bus i przyczepa do ich transportu. Przepłyniesz rzeki północno-wschodniej Polski, w szczególności szlak rzeki Łaźnej Strugi (Ełk) i Sapiny. Bliskość Puszczy Boreckiej pozwala zaoferować eksplorację niezwykle urokliwych jezior puszczańskich – Szwałk, Łaźno, Litygajno.

Rowerowy zawrót głowy
W okolicy istnieje wiele atrakcyjnych tras i szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności, w tym Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Na miejscu można wypożyczyć rowery trekkingowe. Dodatkowym atutem tego miejsca jest własny serwis rowerowy.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie ciekawe miejsca można zwiedzić w okolicy Łękuka, szukasz atrakcji dla dzieci lub chcesz wybrać się do muzeum lub galerii, wejdź na stronę http://folwarklekuk.pl/wellness-spa/rytualy-i-zabiegi-spa/.