Piękny wschód Turystyka Aktywna

konik 

Hop, hop, hop, na rowery, do miasteczka. Tu można robić mnóstwo rzeczy, zapraszam!

opis

Podlaskie
(0 głosy)

Znakomite logo – żubr ułożony z kolorowych kwadratów – świetnie oddaje specyfikę regionu. To potęga różnorodności.

Więcej...
Green Velo na Podlasiu
(0 głosy)

W województwie podlaskim szlak Green Velo biegnie przez cztery Rowerowe Królestwa: Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska (141 km), Dolina Biebrzy i Narwi (131 km), Puszcza Białowieska i Puszcza Knyszyńska (178 km) oraz Dolina Bugu (158 km – część trasy znajduje się również na północnej Lubelszczyźnie).

Więcej...

Działalność Białowieskiej Akademii Bioróżnorodności Wejmutka w Białowieży wiąże się z szeroko pojętą edukacją przyrodniczą, zwłaszcza w odniesieniu do Białowieskiego Parku Narodowego, oraz z dziedzictwem kulturowym Podlasia.

Więcej...
Szlak Tatarski
(0 głosy)

Szlak Tatarski na Podlasiu biegnie przede wszystkim przez miejscowości powiatu sokólskiego, wokół Wzgórz Sokólskich, Puszczy Knyszyńskiej oraz Pagórków Nadświsłockich.

Więcej...

Na narty... na Suwalszczyznę. Nic w tym dziwnego, bo to przecież Polski biegun zimna, a polodowcowa rzeźba terenu – Góra Jesionowa – jest idealną areną sportowych zmagań.

Więcej...

Szlak wodny po Kanale Augustowskim i rzece Czarna Hańcza, od Augustowa do Wigier prowadzi przez najbardziej urokliwe zakątki Puszczy Augustowskiej.

Więcej...
Podlaski Szlak Bociani
(0 głosy)

Jadąc Podlaskim Szlakiem Bocianim, nie tylko nasycisz się widokiem bocianów, ptaków symbolizujących polską przyrodę, zarówno w locie, jak i w gniazdach (w niektórych wsiach jest ich nawet kilkanaście), pośród łąk czy pastwisk.

Więcej...
Euro Velo R11
(0 głosy)

Przez województwo podlaskie prowadzi jeden z europejskich szlaków sieci Euro Velo.

Więcej...
Szlak rowerowy w Obrębie Ochronnym Hwoźna Białowieskiego Parku Narodowego, Archiwum BPN
Szlak rowerowy w Obrębie Ochronnym Hwoźna Białowieskiego Parku Narodowego, Archiwum BPN

Szlaki rowerowe biegnące przez teren Obrębu Ochronnego Hwoźna pozwalają na poznanie walorów przyrodniczych nie tylko Białowieskiego Parku Narodowego, ale również najciekawszych zakątków gminy Narewka. Sieć szlaków została tak zaplanowana, aby wszystkie szlaki zbiegały się w Narewce, gdzie jest wypożyczalnia rowerów i gdzie można zostawić samochód.

Więcej...
Ścieżka edukacyjna „Co w lesie piszczy\
Ścieżka edukacyjna „Co w lesie piszczy", Andrzej Karczewski

Ścieżka „Co w lesie piszczy" znajduje się na terenie Białowieskiego Parku Narodowego i biegnie przez Obręb Ochronny Hwoźna. Łączy się z „Wilczym Szlakiem”. Pozwala zapoznać się z trzema ważnymi zbiorowiskami występującymi w Puszczy, tj. grądem, olsem i łęgiem.

Więcej...

Strona 1 z 6