Piękny wschód Turystyka Aktywna

konik 

Hop, hop, hop, na rowery, do miasteczka. Tu można robić mnóstwo rzeczy, zapraszam!

Turyści poszukujący wrażeń i możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego z pewnością znajdą na Pięknym Wschodzie coś ciekawego dla siebie. Zarówno młodzi i bardzo młodzi poszukiwacze przygód, jak i ci nieco starsi nie będą się nudzić. Województwa Polski wschodniej obfitują w unikalne krajobrazy, które mogą stanowić scenerię dla krótkich i długich aktywnych eskapad. Piękny wschód do woda i lasy, ale także pagórki i góry i niesamowite tereny dostępne cały rok dla wszelakich form aktywności na różnym poziomie zaawansowania. Biegasz, jeździsz, pływasz, skaczesz, lubisz oglądać świat z góry, masz sprzęt czy nie ruszaj na Wschód.

Zapraszamy do skorzystania z niezwykle urokliwych tras do narciarstwa biegowego na 250 ha posiadłości Pałacu i Folwarku Galiny.

Więcej...

Zwiedź Lubelskie w świecie wirtualnym. Już teraz istnieje możliwość zwiedzenia m.in. Zamościa i Lublina nie ruszając się z domu. Chodzi o przedsięwzięcie zrealizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Lubelskie już rozdysponowało ponad 90 procent z 1,193 mld euro. Udało się sfinansować 1 440 różnych inwestycji.

Na stronie www.rpo.lubelskie.pl/wirtualnyspacer/ możemy zwiedzić np. Piwnicę pod Fortuną, Zamek Lubelski, Ratusz w Zamościu oraz wioskę Gotów.

 

Po odwiedzeniu obiektów i miejsc w świecie wirtualnym, zachęcamy do ich podziwiania w świecie realnym.

Więcej...
Stadnina Koni Galiny
(0 głosy)

Stadnina Koni Galiny powstała w 1998 roku. W tym celu zaadaptowano część zabytkowej folwarcznej zabudowy. Na początku stado podstawowe składało się z 12 klaczy matek zakupionych w SK Nowielice i jednego ogiera. Ta liczba koni pozwoliła na rozpoczęcie hodowli.

Obecnie w stadninie znajduje się ponad 80 koni w różnych grupach wiekowych, które należą do ras:
- trakeńska
- holsztyńska
- westwalska

W naszej stadninie mamy zarówno konie odpowiednie dla początkujących jak i dla zaawansowanych jeźdźców. Można, pod okiem instruktora, doskonalić swe umiejętności na placu maneżowym, lub w krytej ujeżdżalni w mniej pogodne dni lub zimą. Na tych, którzy pierwsze kroki w jeździectwie mają już za sobą, czekają nasze przepiękne rozległe tereny, gdzie przejażdżki konne dostarczają  wspaniałych emocji i upajających widoków.

 

Więcej...
Sieć Jaskiń
(2 głosy)

Jaworznia to miejscowość położona 10 km od Kielc. Nazwa tego miejsca związana jest z szatą roślinną, w dokumencie z 1581 jest wymieniona nazwa Jaworzno.

Więcej...
Szlak Ikon Dol. Osławy
Szlak Ikon Dol. Osławy

Dolina Drewniana cerkiew greko-katolicka pw. NMP z 1836r. obecnie kościół rzymsko-katolicki. We wnętrzu ołtarzyk i ikony z XIXw.

Więcej...
Szlak rowerowy w Obrębie Ochronnym Hwoźna Białowieskiego Parku Narodowego, Archiwum BPN
Szlak rowerowy w Obrębie Ochronnym Hwoźna Białowieskiego Parku Narodowego, Archiwum BPN

Szlaki rowerowe biegnące przez teren Obrębu Ochronnego Hwoźna pozwalają na poznanie walorów przyrodniczych nie tylko Białowieskiego Parku Narodowego, ale również najciekawszych zakątków gminy Narewka. Sieć szlaków została tak zaplanowana, aby wszystkie szlaki zbiegały się w Narewce, gdzie jest wypożyczalnia rowerów i gdzie można zostawić samochód.

Więcej...
Ścieżka edukacyjna „Co w lesie piszczy\
Ścieżka edukacyjna „Co w lesie piszczy", Andrzej Karczewski

Ścieżka „Co w lesie piszczy" znajduje się na terenie Białowieskiego Parku Narodowego i biegnie przez Obręb Ochronny Hwoźna. Łączy się z „Wilczym Szlakiem”. Pozwala zapoznać się z trzema ważnymi zbiorowiskami występującymi w Puszczy, tj. grądem, olsem i łęgiem.

Więcej...
Trasa do Dębu Jagiełły w Obwodzie Ochronnym Sierganowo Białowieskiego Parku Narodowego, Kamil Witkoś
Trasa do Dębu Jagiełły w Obwodzie Ochronnym Sierganowo Białowieskiego Parku Narodowego, Kamil Witkoś

Trasa do Dębu Jagiełły biegnie przez Obręb Ochronny Orłówka Białowieskiego Parku Narodowego. Nieoznakowana w terenie trasa wiedzie przez najcenniejszy fragment Puszczy Białowieskiej tzw. Rezerwat Ścisły. Szlak biegnie trybami i ścieżkami przez grąd i fragment olsu do wywróconego w 1974 roku „Dębu Jagiełły”.

Więcej...
Szlak Carska Tropina w Obrębie Ochronnym Hwoźna Białowieskiego Parku Narodowego, Kamil Witkoś
Szlak Carska Tropina w Obrębie Ochronnym Hwoźna Białowieskiego Parku Narodowego, Kamil Witkoś
Carska Tropina
(1 Głosuj)

„Carska Tropina” – znajduje się na terenie Białowieskiego Parku Narodowego i biegnie przez Obręb Ochronny Hwoźna. Szlak bierze swój początek na dawnej składnicy drewna przed tzw. „Kosym Mostem” na rzece Narewka, i biegnie wzdłuż jej doliny, starą drogą powstałą jeszcze za czasów carskich – stąd jego nazwa. Prowadzi przez łęgi, olsy i grądy zbliżone charakterem do naturalnych.

Więcej...
Uroczysko Głuszec w Obrębie Ochronnym Hwoźna Białowieskiego Parku Narodowego
Uroczysko Głuszec w Obrębie Ochronnym Hwoźna Białowieskiego Parku Narodowego

„Wokół Uroczyska Głuszec” – znajduje się na terenie Białowieskiego Parku Narodowego i biegnie przez Obręb Ochronny Hwoźna. Szlak bierze początek we wsi Stare Masiewo, prowadzi wokół dawnego rezerwatu „Głuszec”, włączonego w 1996 r. do Białowieskiego Parku Narodowego.

Więcej...

Strona 1 z 17