Piękny wschód Turystyka Kulturowa

konik 

Cóż za bogactwo kuultuur!

Wielu wyjeżdżających na Piękny wchód odwiedza te województwa z powodu unikalnych walorów przyrodniczych. Tymczasem podróż tutaj to szansa na obcowanie z różnorodną kulturą i tradycją zakorzenioną głęboko w historii wielu narodów. Do dziś możemy podziwiać spuściznę burzliwych dziejów tych ziem. Fantastyczne, urokliwe, małe i duże miejscowości gdzie stare zabudowania mieszają się z nowoczesnymi budynkami zapadają w pamięć na długo i wywołują chęć powrotu. Zabytkowe, warownie, pałace, zamki i rezydencje mają niewątpliwe walory krajoznawcze, a eksponaty wystawiane w licznych muzeach pozwalają na jeszcze pełniejsze zgłębianie piękna tych ziem. Małe i większe galerie sztuki zadowolą z pewnością najbardziej wyszukane gusta. Polecamy szczególnie śledzenie kalendarza imprez, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, co dodatkowo uatrakcyjni pobyt na Pięknym Wschodzie.

Zapraszamy do podróży z kroplą mleka w tle!

Więcej...

W izbie prezentowana jest historia bitwy z polsko – bolszewickiej pod Cycowem w 1920 r. oraz dzieje 7 Pułku Ułanów Lubelskich.

Więcej...
Gród Słowiański
(0 głosy)

Rekonstrukcja średniowiecznego grodu ze wszystkimi elementami obronnymi, podgrodziem, obiektami kultowymi i wioską rzemieślniczą.

Więcej...

Zapraszamy w sentymentalną podróż do jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami. To miejsce magiczne - wehikuł czasu przenoszący w inny wymiar – w krainę wspomnień, wzruszeń i dobrych emocji – w świat wieczorynek.

Więcej...

Dom i Biblioteka Sichowska to miejsce łączące historię z nowoczesnością.

Więcej...
Łysa Góra
(0 głosy)

Zespół klasztorny na Łysej Górze ufudnowany przez króla Bolesława Krzywoustego. Już od czasów średniowiecznych klasztor był ośrodkiem kultu relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Więcej...

Nazwa miejscowości nawiązuje do legendy o grasującym na tych terenach zbóju Kaku, który za uprowadzenie siostrzenicy biskupa krakowskiego został skazany na śmierć.

Więcej...

Miejscowość znana z  Sanktuarium p.w. Narodzenia NMP z cudownym, XVII-wiecznym obrazem Madonny z Dzieciątkiem namalowanym przez zakonnika z Jasnej Góry.

Więcej...

W miejscowości znajdują się ruiny rezydencji, która jest kopią pałacu biskupiego z Kielcach. Budowla została wzniesiona w latach 1645-50 na niewielkim, otoczonym prze mokradła terenie.

Więcej...

Rezerwat krajobrazowy z XVII-wiecznym klasztorem i kościołem. Obszar zajmowany przez Karczówkę i okoliczne wzniesienia zapisuje się jednocześnie w sposób znaczący w historii eksploatacji kruszców.

Więcej...

Strona 1 z 39