Piękny wschód Turystyka Miejska

konik 

Rusz się. Proponuję piękne zabytki, rącze spacerki, pyszne bliny i cepeliny. Przyjedź, nie leń się!

Duże i małe miasta Pięknego Wschodu kuszą bogatą ofertą przez cały rok. Wyjazdy nawet w jesienne i zimowe weekendy dostarczają licznych wrażeń, a urok romantycznych uliczek i starówek na długo zapada w pamięć. Już nawet krótki pobyt pozwala na poczucie niesamowicie wyrazistej atmosfery. Nocleg w przyjaznym hotelu, czy pensjonacie, spacer po rynku, podziwianie fantastycznych zabudowań i rozkoszowanie się wyśmienitą kuchnią, a do tego świetna zabawa w jednym z klubów lub w trakcie organizowanego akurat festynu czy festiwalu to marzenie wielu z nas.

W mieszczącym się w dawnej wieży ciśnień obserwatorium prezentowane są wystawy związane z astronomią i badaniem kosmosu oraz wyposażenie pracowni naukowych. Mozna też prowadzić tutaj obserwacje plam na Słońcu i nocnego nieba. Godziny pokazów i zwiedzania pracowni dostępne są na stronie internetowej.

Więcej...
Planetarium
(1 Głosuj)

W centrum Olsztyna goście odwiedzający stolicę Warmii i Mazur odnajdą charakterystyczny budynek, którego zwieńczeniem jest srebrzyście połyskująca kopuła…

Na kopule planetarium wyświetlane są filmy i prezentacje multimedialne dotyczące kosmosu, zjawisk astronomicznych oraz Olsztyna. W obiekcie odbywaja się także wykłady popularnonaukowe, koncerty i wystawy tematyczne.

Więcej...

Muzeum mieści się w gotyckim zamku kapituły warmińskiej. Stała ekspozycja muzeum poświęcona jest życiu i działalności najsłynniejszego mieszkańca zamku - Mikołaja Kopernika. Zachowała się tutaj jedyna w swoim rodzaju tablica astronomiczna własnoręcznie wykonana przez astronoma.

Więcej...

Całoroczyny kompleks nad największym olsztyńskim jeziorem. W jego skład wchodzą: plaże z pomostami, wypożyczalnie sprzętu wodnego i sportowego (m.in. rowerów), boiska do siatkówki plażowej, skatepark, lokale gastronomiczne.

Więcej...

Muzeum oferuje aktywną formę edukacji, poprzez poznawanie przeszłości od jej wielu nieznanych dotąd stron wykorzystując do tego nowoczesne techniki. Na multimedialnych ekranach dotykowych i projekcjach (w tym realizowanych w technice 3D oraz tzw. rzeczywistości rozszerzonej!) prześledzimy dzieje zakonów rycerskich, głównie krzyżackiego od Ziemi Świętej po czasy współczesne, makiety zamków, animacje bitew i machin oblężniczych, technikę i strategię wojen, uzbrojenie ale i tajniki kuchni zamkowej, rzemiosł, życia codziennego mieszkańców zamków i miast.

Więcej...

W Parku Centralnym, nad Łyną, w zabytkowym Tartaku Raphaelsohnów działa „Muzeum Nowoczesności”. W zrewitalizowanym budynku, stanowiącym pozostałość po dawnej dzielnicy przemysłowej, w którym przeszłość przenika się z teraźniejszością, można odbyć podróż przez sto kilkadziesiąt lat historii.

Więcej...

Niezwykle atrakcyjny zakątek mający ponad 500-letnią tradycję, która złotymi zgłoskami wpisała się w historię Polski, Białorusi i Litwy.

Więcej...

Piwnica pod Fortuną jest atrakcją turystyczną, jakiej dotąd nie było w Lublinie. W podziemiach zabytkowej kamienicy Lubomelskich powstała multimedialna wystawa, która nowoczesnymi środkami przenosi w przeszłość – w czasy rozkwitu miasta.

Więcej...

Festiwal odbywa się od 21 lat, w okresie od czerwca do sierpnia każdego roku. Corocznie biorą w nim udział muzycy światowej sławy z kraju i zagranicy.

Więcej...

Pływanie, jazda na rowerze oraz bieg - to dyscypliny w jakich przebiegać będzie rywalizacja w ramach IV Letnich Mistrzostw Polski Lekarzy oraz IV Letnich Otwartych Mistrzostw Ziemi Sandomierskiej dla Amatorów w Triathlonie.

Więcej...

Strona 1 z 5