Piękny wschód Warmińsko-mazurskie

konik 

Rusz się. Proponuję piękne zabytki, rącze spacerki, pyszne bliny i cepeliny. Przyjedź, nie leń się!

W mieszczącym się w dawnej wieży ciśnień obserwatorium prezentowane są wystawy związane z astronomią i badaniem kosmosu oraz wyposażenie pracowni naukowych. Mozna też prowadzić tutaj obserwacje plam na Słońcu i nocnego nieba. Godziny pokazów i zwiedzania pracowni dostępne są na stronie internetowej.

Więcej...
Planetarium
(1 Głosuj)

W centrum Olsztyna goście odwiedzający stolicę Warmii i Mazur odnajdą charakterystyczny budynek, którego zwieńczeniem jest srebrzyście połyskująca kopuła…

Na kopule planetarium wyświetlane są filmy i prezentacje multimedialne dotyczące kosmosu, zjawisk astronomicznych oraz Olsztyna. W obiekcie odbywaja się także wykłady popularnonaukowe, koncerty i wystawy tematyczne.

Więcej...

Muzeum mieści się w gotyckim zamku kapituły warmińskiej. Stała ekspozycja muzeum poświęcona jest życiu i działalności najsłynniejszego mieszkańca zamku - Mikołaja Kopernika. Zachowała się tutaj jedyna w swoim rodzaju tablica astronomiczna własnoręcznie wykonana przez astronoma.

Więcej...

Całoroczyny kompleks nad największym olsztyńskim jeziorem. W jego skład wchodzą: plaże z pomostami, wypożyczalnie sprzętu wodnego i sportowego (m.in. rowerów), boiska do siatkówki plażowej, skatepark, lokale gastronomiczne.

Więcej...

Muzeum oferuje aktywną formę edukacji, poprzez poznawanie przeszłości od jej wielu nieznanych dotąd stron wykorzystując do tego nowoczesne techniki. Na multimedialnych ekranach dotykowych i projekcjach (w tym realizowanych w technice 3D oraz tzw. rzeczywistości rozszerzonej!) prześledzimy dzieje zakonów rycerskich, głównie krzyżackiego od Ziemi Świętej po czasy współczesne, makiety zamków, animacje bitew i machin oblężniczych, technikę i strategię wojen, uzbrojenie ale i tajniki kuchni zamkowej, rzemiosł, życia codziennego mieszkańców zamków i miast.

Więcej...

W Parku Centralnym, nad Łyną, w zabytkowym Tartaku Raphaelsohnów działa „Muzeum Nowoczesności”. W zrewitalizowanym budynku, stanowiącym pozostałość po dawnej dzielnicy przemysłowej, w którym przeszłość przenika się z teraźniejszością, można odbyć podróż przez sto kilkadziesiąt lat historii.

Więcej...
autor: Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu
autor: Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu

Elbląskie Muzeum posiada unikalną kolekcję związaną z historią regionu. Tworzą ją; zabytki archeologiczne związane z funkcjonowaniem osady Truso, średniowieczne przedmioty codziennego użytku wydobyte w wyniku poszukiwań archeologicznych na Starym Mieście.

Więcej...
autor: Krzysztof Kosecki, galeria-el
autor: Krzysztof Kosecki, galeria-el

Średniowieczne mury z wyrozumiałością spoglądają na kolejne przedsięwzięcia artystyczne. Wystawy współczesnego malarstwa, przedstawienia teatralne, performance i koncerty odbywają się dziś w podominikańskim kościele Najświętszej Marii Panny. Na ścianach i posadzkach znaleźć można płyty nagrobne i epitafia pochodzące, m.in. z XVII i XVIII wieku.

Więcej...
Ratusz
Ratusz
Ratusz w Mrągowie
(0 głosy)

Mrągowski Ratusz - na szlaku 20 odkryć Mrągowa.

Więcej...