Piękny wschód Podkarpackie

konik 

Wybierz coś, wskakuj w bryczkę i przyjeżdżaj!

Zapraszamy w sentymentalną podróż do jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami. To miejsce magiczne - wehikuł czasu przenoszący w inny wymiar – w krainę wspomnień, wzruszeń i dobrych emocji – w świat wieczorynek.

Więcej...
Zamek w Krasiczynie
(2 głosy)

Zbudowany na planie nieregularnego czworokąta zamek posiada w narożach cztery cylindryczne baszty. Murowany zamek typu bastejowego wzniesiony został około 1580 r . przez Stanisława Krasickiego, na miejscu wcześniejszego drewniano-ziemnego fortalicjum. Przebudowa zamku na przełomie XVI i XVII w. zmieniła go we wspaniałą rezydencję.
Obok zamku rozciąga się piękny park pałacowy pełen osobliwych drzew, krzewów i roślin. W krasiczyńskich wnętrzach mieści się teraz ekskluzywny hotel, restauracja, winiarnia . Do Krasiczyna ściągają liczni turyści, także po to by wziąć udział w wielu atrakcyjnych imprezach. Na zamkowym dziedzińcu koncertowali już najwybitniejsi europejscy muzycy. Odbywają się tu też pokazy rycerskie, biesiady, festiwale oraz wystawy malarskie i fotograficzne.

Więcej...
Muzeum Historyczne w Sanoku
Muzeum Historyczne w Sanoku

Muzeum Historyczne w Sanoku, mieszczące się w murach Zamku Królewskiego z XIV w. przebudowanego w stylu renesansowym w XVI w., posiada w swoich zbiorach jedną z najcenniejszych kolekcji Ikon w Europie, oraz - zgoła inną tematycznie, lecz równie cenną – największą na świecie galerię prac Zdzisława Beksińskiego.

Więcej...
Zespół Dworu Starościńskiego z Oficynami w Leżajsku
Zespół Dworu Starościńskiego z Oficynami w Leżajsku

Zespół Dworu Starościńskiego z Oficynami z XVIII w. mieści się przy ul. Mickiewicza 22 – składa się z parterowego dworu i czterech również parterowych oficyn

Więcej...
Zespół dworski w Trześniowie
Zespół dworski w Trześniowie

Zespół dworski złożony z drewnianego dworu i spichlerza, murowanej oficyny oraz parku krajobrazowego powstał zapewne w 1 połowie XIX w. Na południe i wschód od dworu znajdował się park krajobrazowy, w którego wschodniej części istniały dwa stawy

Więcej...
Kolejka wąskotorowa
Kolejka wąskotorowa

Бєщадська вузькоколійна залізниця була створена з метою збільшення транспорту дерева. В даний момент вона є одним з найцікавіших туристичних об’єктів в Бєщадах, використовується в туристичних цілях.

Więcej...
Opactwo benedyktynek w Przemyślu
Opactwo benedyktynek w Przemyślu

Opactwo benedyktynek założone w XVII wieku zostało otoczone murem obronnym z basztami.

Więcej...
Kościół farny
Kościół farny

Kościół farny – najstarszy kościół w Rzeszowie otoczony był murami i włączony do systemu obronnego miasta.

Więcej...
Bazylika pw. Ducha Świętego
Bazylika pw. Ducha Świętego

W roku 1430, Księża Miechowici rozpoczęli budowę nowego kościoła. Nowa świątynia budowana była do 1470 roku, a trzy lata później została konsekrowana i otrzymała tytuł Ducha Świętego.

Więcej...

12 marca 1768 r. Antoni Lubomirski - ówczesny wojewoda lubelski, kasztelan krakowski wraz ze swoją żoną Zofią z Korwinów Krasińską ufundowali klasztor Sióstr Miłosierdzia. Został on wzniesiony w miejscu dawnego szpitala św. Ducha.

Więcej...

Strona 1 z 8