Piękny wschód Podkarpackie

konik 

Wybierz coś, wskakuj w bryczkę i przyjeżdżaj!

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie Dodaj do trasy
(0 głosy)
3-ego Maja 19
35-030 Rzeszów
Inny
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.muzeum.rzeszow.pl
Muzeum
Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie jest związane z Rzeszowem i Regionem, mimo że wartość artystyczna i naukowa oraz jakość zbiorów jest wysoka i bardzo istotna w skali kraju. Aktualnie we wszystkich działach jest zgromadzonych ponad 250 000 eksponatów.

Znane i cenne kolekcje w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie zostały stworzone w dużej mierze poprzez zakupy i dary. Na przestrzeni ponad 70 lat instytucja trwale zapisała się w historię polskiej kultury, na którą pracowały pokolenia muzealników.

Wystawy stałe i czasowe w Muzeum podkreślają charakter budowli, a ekspozycje doskonale wykorzystują przestrzeń zabytkowych wnętrz.

Niepowtarzalne i unikalne wnętrza i bardzo dobra akustyka refektarza jest wykorzystywana na: koncerty, wieczory poezji, spotkania i monodramy teatralne. Na przestrzennym i pełnym klimatu wirydarzu odbywają się także różne imprezy plenerowe, np. "Noc Muzeów".

Zabytkowy gmach Muzeum mieści następujące działy:

  • Archeologii,
  • Sztuki,
  • Historii
  • Bibliotekę, Administrację i Pracownię Konserwacji Dzieł Sztuki.