Lubelskie Przyroda

Obejmuje malowniczo meandrującą rzekę Wieprz z licznymi starorzeczami oraz towarzyszącymi im torfowiskami niskimi i przejściowymi.

Więcej...
Poleski Park Narodowy
(7 głosy)

Prawdziwy skarb Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego, obszar chroniony w skali światowej.

Więcej...
Rezerwat Jata
Rezerwat Jata
Rezerwat Jata
(10 głosy)

Rezerwat Jata pod względem długości istnienia ustępuje tylko Białowieskiemu Parkowi Narodowemu. Został utworzony 21.03.1933 roku z inicjatywy prof. W. Szafera - wybitnego polskiego przyrodnika. Miał wówczas powierzchnię 335 ha i status rezerwatu częściowego.

Więcej...
Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie
Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych w Lublinie

Każdy z prezentowanych tu obiektów przyrodniczych posiada coś wyjątkowego w skali Polski a nawet Europy. Krasnobrodzki Park Krajobrazowy to bory jodłowo – bukowe, niemal takie jak w Roztoczańskim Parku Narodowym, ale bez ograniczeń dla zwiedzających, czyli przepiękne lasy o naturalnym charakterze i najpiękniejsze jodły, jakich niewiele już w Europie.

Więcej...

Pojezierze Łęczyńsko - Włodawskie jest jedynym w Polsce pojezierzem położonym poza zasięgiem ostatniego zlodowacenia.

Więcej...

Osobliwości przyrodnicze, jakimi są rosiczki,storczyk krwisty,przygiełka biała są ozdobą torfowisk, które warto zobaczyć.

Więcej...

Warto ujrzeć "Lasy Janowskie" oraz część malowniczej doliny rzeki Branew.

Więcej...

Zachwycić mogą piękne pomnikowe starodrzewia jodły, lipy, dęby, buki i jawory.

Więcej...
Rezerwat „IMIELITY ŁUG”
Rezerwat „IMIELITY ŁUG”

Szczególnie piękny o zachodzie słońca. Rezerwat „Imielity Ług" . jest rezerwatem wodno – torfowiskowym, o wybitnych wartościach krajobrazowych. Utworzony jest na terenie 803 ha, zajmowanym przez torfowiska wysokie, przejściowe, stawy i bory.

Więcej...
Rezerwat „Szklarnia”
Rezerwat „Szklarnia”

Miejscami zapiera dech w piersiach.Rezerwat „SZKLARNIA" utworzony został na niespełna trzystu hektarach dla zachowania borów jodłowych naturalnego pochodzenia.

Więcej...

Strona 1 z 7

Najnowsze zdjęcia