Lubelskie Oferty Wypoczynku

Zamość - "Perła Renesansu", "Padwa Północy", "Miasto Arkad Odrodzenia" - unikatowy przykład XVI-wiecznej myśli urbanistycznej rodem z Włoch, gdzie na każdym kroku spotykamy ślady wspaniałej przeszłości, bowiem zabudowa miasta zachowała się niemal w niezmienionej formie, a wpisanie miasta na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO usytuowało go w gronie najcenniejszych. Najpiękniejszy w tej części Europy Rynek Wielki, kamienice kupców ormiańskich, liczne świątynie i pozostałości fortyfikacji zachwycają od lat. Jeden z 7 cudów Polski wg czytelników Rzeczpospolitej. Zamość - Miasto Idealne dla miłośników wspaniałej architektury, pasjonatów historii Hetmańskiego Grodu, a w jego sercu - Hotel "Renesans", który pozwoli Państwu nacieszyć oczy wspaniałym widokiem zabytków i odpocząć w komfortowych warunkach.

 

1. DZIEŃ - piątek

Dojazd własny do Zamościa, od godz. 14.00 zakwaterowanie w hotelu RENESANS 3* w centrum miasta.

 

WU8sph

 

2. DZIEŃ - sobota

Śniadanie (prowiant na drogę). Wyjazd na jednodniową wycieczkę do Lwowa wg programu "Lwów w każdą sobotę"

5.30 Zamość - parking Planty (między UG, a os. Planty) - ul. Peowiaków 92.

Przejazd w kierunku przejścia granicznego Hrebenne - Rawa Ruska, przekroczenie granicy. Przejazd do Lwowa. Spotkanie z przewodnikiem - przejazd na Łyczaków - zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Obrońców Lwowa (Orląt Lwowskich). Spacer po Starym Mieście, zwiedzanie kościoła dominikanów, obejrzenie kamieniczek w Rynku i budynku Ratusza, kaplicy Boimów, hotelu George i pomnika Adama Mickiewicza. Zwiedzanie katedry łacińskiej. Spacer Wałami Hetmańskimi i zabytkowymi uliczkami Lwowa m.in. dzielnica ormiańska.

 

WU4sph

 

15.15 - 17.15 czas wolny

Od ok. godz. 15.00 autokar będzie stał na parkingu przy ul. Wynnyczenki. Będzie można np. zostawić zakupy, przebrać się by udać się na spotkanie z kulturą Lwowa (teatr, opera, filharmonia, cyrk, udział w festiwalu lub inne).

 

17.15 Wejście do budynku Opery Lwowskiej - zwiedzanie, dla chętnych udział w spektaklu (według repertuaru).

 

ok. 21.30 - zbiórka przy autokarze, wyjazd w drogę powrotną do kraju, przekroczenie granicy, powrót do Zamościa w godzinach nocnych. Nocleg w hotelu.

 

WU6sph

 

3. DZIEŃ - niedziela

Śniadanie - szwedzki stół.

Zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem w stroju historycznym - wg "Zwiedzaj z nami Zamość".

11.30 Zamość - ul. Ormiańska 30 - zbiórka uczestników.

Przejście do Muzeum Zamojskiego: zwiedzanie wnętrza kamienicy bogatego kupca ormiańskiego (parter), obejrzenie XVII-wiecznej makiety miasta - zapoznanie się z ideą powstania miasta idealnego. Wysłuchanie hejnału granego z wieży ratuszowej. Spacer po Rynku Wielkim - obejrzenie kamieniczek mieszczańskich, Rynek Wodny - fontanna, klasztor klarysek, Katedra Zamojska, Brama Szczebrzeska, pomnik Jana Zamoyskiego, spacer po parku, Stara i Nowa Brama Lubelska, kojec, budynek Akademii Zamojskiej, Rynek Solny, synagoga, kościół franciszkanów, Stara i Nowa Brama Lwowska, wejście na plateau bastionu św. Michała - obejrzenie murów miasta i obiektów pofortecznych, rozwiązanie wycieczki. Spotkanie z Zamojskim Bractwem Rycerskim (pokazy bicia monet, sztuka fechtunku, scenki rodzajowe, możliwość odpalenia armaty i strzelania z łuku (udział w zajęciach z Zamojskim Bractwem Rycerskim dla chętnych płatny dodatkowo). Dla chętnych możliwość zwiedzania całej ekspozycji Muzeum Zamoyskiego.

 

WU14sph

 

TERMINY: wszystkie weekendy w roku (piątek-niedziela).

CENA: 300 zł (zniżka: dla trzeciej osoby w pokoju na dostawce -60 zł)

 

P.P. QUAND
Andrzej Kudlicki
22-600 Tomaszów Lubelski
ul. Zamojska 2

Tel.: (84) 665 89 90
(84) 664 21 37
782 300 400

Adres e-mail: tomaszow@quand.com.pl

Strona internetowa: www.quand.com.pl

Facebook: facebook.com/bt.quand

Najnowsze zdjęcia