świętokrzyskie Aktywnie

Sieć Jaskiń
(2 głosy)

Jaworznia to miejscowość położona 10 km od Kielc. Nazwa tego miejsca związana jest z szatą roślinną, w dokumencie z 1581 jest wymieniona nazwa Jaworzno.

Więcej...
Ośrodek Narciarski Niestachów
Ośrodek Narciarski Niestachów

 5 wyciągów narciarskich  szerokie, łagodne trasy, typowe dla narciarstwa rodzinnego  przedszkole narciarskie z wygrodzonym placem zabaw dla dzieci, snowtubing  wszystkie trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane  bar, wypożyczalnia nart I snowboardu  parking o pow. 1 ha  trasy otoczone z obu stron lasem a na szczycie piekny widok na Łysogórę [http://www.niestachow.pl|www.niestachow.pl]

Więcej...
Turystyka piesza
Turystyka piesza
Szlaki piesze
(0 głosy)

Poznawanie świata przyrody przez możliwość obcowania z nią jest najlepszą nauką. Z natury czerpiemy siły witalne, odprężamy się i „ładujemy akumulatory”. Wybierając się na szlak turystyczny możemy tego wszystkiego doświadczyć. Lecz to nie cała gama korzyści płynąca z pieszych wędrówek. Docieranie do zabytków znajdujących się na szlaku niejednemu daje prawdziwą satysfakcję, uczy szacunku, czasem pokory a wyprawa szlakiem staje się przygodą i gruntem do integracji chociażby dla młodzieży szkolnej. Wszystkich, młodszych i starszych, entuzjastów i znudzonych zapraszamy do krainy świętokrzyskiej, tutaj czeka ponad 1500 km szlaków pieszych, nauka i przygoda.

Więcej...
Wędkarze na Chanczy-Pierściński
Wędkarze na Chanczy-Pierściński
Wędkarstwo
(0 głosy)

Warunki przyrodnicze Regionu Świętokrzyskiego przedstawiają się w bardzo dobrej kondycji biorąc pod uwagę stosunkowo niskie zanieczyszczenie powietrza, rzek i innych zbiorników wodnych, oraz ogromne połacie lasów i łąk zamieszkiwanych przez liczne gatunki zwierząt.

Więcej...
Wspinaczka-ROTWŚ
Wspinaczka-ROTWŚ
Wspinaczka skałkowa
(0 głosy)

Wspinaczka skałkowa w Regionie Świętokrzyskim, ze względu na ukształtowanie terenu możliwa jest na Kadzielni, Górze Zelejowej, Stokówce, Ciosowej, Wykieniu, Tumlinie. Długości dróg wahają się od 6 do 15 m i nie przekraczają trudności stopnia VI.4. Należy przy tym bezwzględnie zwrócić uwagę czy obiekt, którym jesteśmy zainteresowani nie znajduje się na terenie objętym formą ochrony przyrody lub sam nie jest pomnikiem przyrody nieożywionej.

Więcej...
Paralotnia-archiwum ROTWŚ
Paralotnia-archiwum ROTWŚ
Sporty lotnicze
(0 głosy)

W regionie świętokrzyskim znajdują się dwa ośrodki prowadzące działalność lotniczą. Jest to Aeroklub Kielecki, znajdujący się w Masłowie oraz aeroklub w Pińczowie. Aeroklub w Masłowie dysponuje lotniskiem, które powstało tu już w 1937 roku. Obecnie posiada asfaltobetonowy pas startowy długości 900 m i szerokości 30 m oraz trawiasty pas startowy o wymiarach 900 x 200 m.

Więcej...
Rezerwat Góra Żakowa-zjazd do szybu górniczego kopalni ołowiu-Andrzeja Kasza
Rezerwat Góra Żakowa-zjazd do szybu górniczego kopalni ołowiu-Andrzeja Kasza
Speleologia
(1 Głosuj)

Odkryty do tej pory podziemny świat Regionu Świętokrzyskiego to ponad 130 obiektów jaskiniowych. Bogactwo jaskiń, schronisk, studni i tuneli skalnych na pewno zainteresuje pasjonatów taternictwa jaskiniowego. 10 km na zachód od Kielc w miejscowości Jaworznia znajduje się największa jaskinia regionu- Chelosiowa Jama - Jaskinia Jaworznicka o długości 3670 m, dzięki czemu plasuje się na dziewiątym miejscu pod względem długości wśród jaskiń w Polsce. Jest ona eksplorowana jedynie w celach badawczych.

Więcej...
quady-Archiwum ROTWŚ
quady-Archiwum ROTWŚ
Quady
(0 głosy)

Wśród licznych gospodarstw agroturystycznych, które stanowią wizytówkę Regionu Świętokrzyskiego gospodarstwa Agroklub i Agro-Turbo oferują spędzenie czasu niezwykle aktywnie.

Więcej...
Nurkowanie-Archiwum ROTWŚ
Nurkowanie-Archiwum ROTWŚ
Turystyka wodna
(0 głosy)

Pod hasłem turystyka wodna kryje się wiele form spędzenia czasu wolnego. W poniższym rozdziale przedstawiamy najpopularniejsze i najlepiej zagospodarowane w infrastrukturę towarzyszącą akweny wodne w Regionie Świętokrzyskim, pływalnie, ale także przedstawimy ofertę szkół nurkowania oraz organizatorów spływów kajakowych.

Więcej...
Jeździectwo-Archiwum ROTWŚ
Jeździectwo-Archiwum ROTWŚ
Jeździectwo
(0 głosy)

W województwie świętokrzyskim funkcjonują wyspecjalizowane ośrodki jeździeckie oferujące zarówno naukę jazdy konnej, jazdę terenową w formie wycieczek, jak i hipoterapię. Wiele kulturowych atrakcji turystycznych takich jak Zespół Pałacowy w Kurozwękach czy Zamek Rycerski w Sobkowie w swojej puli atrakcji posiadają przejażdżki bryczką, a zimą niezapomniane kuligi z pochodniami.

Więcej...

Strona 1 z 2

Najnowsze zdjęcia