świętokrzyskie Rozrywka

Piwnica pod Fortuną jest atrakcją turystyczną, jakiej dotąd nie było w Lublinie. W podziemiach zabytkowej kamienicy Lubomelskich powstała multimedialna wystawa, która nowoczesnymi środkami przenosi w przeszłość – w czasy rozkwitu miasta.

Więcej...
Osada Średniowieczna
Osada Średniowieczna
Osada Średniowieczna
(1 Głosuj)

W niewielkiej miejscowości Huta Szklana w gminie Bieliny powstało dość nietypowe miejsce. To Średniowieczna Osada, w której czas cofa się o kilka stuleci. Gdy tylko przekroczymy bramę Osady poczujemy się, jakby wehikuł czasu przeniósł nas w odległą przeszłość. Prasłowiańskie zagrody i warsztaty oraz Dom Zielarki zaproszą nas do odbycia tej niesamowitej podróży w czasie…

Więcej...
Kino WDK Kielce
Kino WDK Kielce
Kino WDK Kielce
(1 Głosuj)

Kino wznowiło swoją działalność w grudniu 2008 roku regularną działalność kino, dzięki czemu jest możliwa systematyczna edukacja filmowa poprzez prezentację dorobku kinematografii polskiej i europejskiej. Do dyspozycji widzów jest sala na prawie 500 miejsc.

Więcej...
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

Teatr rozpoczął swoją działalność w 1955 roku. Od tego czasu wystawił ponad 180 premier. Od 1992 roku „Kubuś” posiada jedną z najpiękniejszych widowni w Polsce, zdolną pomieścić 150 widzów. Od 1981 roku Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym teatru jest Irena Dragan. W 2010 roku teatr obchodzi 55-lecie swojego istnienia.

Więcej...
Teatr im. Stefana Żeromskiego
Teatr im. Stefana Żeromskiego

Teatr istnieje od 1945r. Odbywa się tu kilka premier rocznie. Poza swoim repertuarem, teatr prezentuje także spektakle zapraszanych zespołów. Każdy sezon kończy się plebiscytem o "Dziką Różę", podczas którego publiczność nagradza najlepszych aktorów i najpopularniejsze przedstawienia.

Więcej...
Piotr Ratuski-Dolina gadów
Piotr Ratuski-Dolina gadów

Powstałe w kwietniu 2007 roku egzotarium żywych gadów jest jednym z nielicznych pod względem ilości zwierząt - tego typu obiektów w Polsce. Zwiedzający mogą zobaczyć u nas wielu egzotycznych mieszkańców, którzy w swoich środowiskach naturalnych występują w Afryce, Ameryce, Azji czy odległej Australii.

Więcej...

Europejskie Centrum Bajki (ECB) w Pacanowie zaprasza do odkrycia bajkowego świata. Tylko u nas kwitnie Maczuga Zbója Madeja, konwalie opowiadają bajki, a do skarbnicy bajek dostać się można jedynie przez zaczarowane lustro.

Więcej...
Bałtów-ROTWŚ
Bałtów-ROTWŚ

Zwiedzanie parku to podróż w czasie poprzez okresy geologiczne tj. od kambru do dziś. Największą atrakcję stanowią oczywiście rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości, rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej.

Więcej...

Dawny pałac Sobieskich to przepiękne barokowe założenie o zawiłej historii i architekturze, która ma też coś ... z młyna wiatracznego.

Więcej...
Zespół Pałaców Biskupich
Zespół Pałaców Biskupich

Zespół pałaców biskupich to nietypowe założenie o różnej metryce historycznej, dość zagmatwanej historii lecz zaskakująco dobrze powiązanej architekturze.

Więcej...

Strona 1 z 2

Najnowsze zdjęcia