Warmińsko-mazurskie Miejskie

Centrum Sztuki Galeria EL Dodaj do trasy
(0 głosy)
Kuśnierska 6
82-300 Elbląg
Warmia i Mazury
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.galeria-el.pl
Galeria
autor: Krzysztof Kosecki, galeria-el
autor: Krzysztof Kosecki, galeria-el

Średniowieczne mury z wyrozumiałością spoglądają na kolejne przedsięwzięcia artystyczne. Wystawy współczesnego malarstwa, przedstawienia teatralne, performance i koncerty odbywają się dziś w podominikańskim kościele Najświętszej Marii Panny. Na ścianach i posadzkach znaleźć można płyty nagrobne i epitafia pochodzące, m.in. z XVII i XVIII wieku.

Zostały na nich umieszczone nazwiska zmarłych, przedstawicieli znanych niegdyś, a także szczególnie zasłużonych dla Elbląga rodów patrycjuszowskich i osób duchownych. Organizowane są tu liczne wystawy, prezentacje, koncerty, oficjalne uroczystości. To Galeria EL, uznana w kraju placówka kultury, realizowała znane w świecie przedsięwzięcie pod nazwą Biennale Form Przestrzennych. [[grafika:https://www.pieknywschod.pl/uploads/files/40130_galeria-el4-autor-Krzysztof-Kosecki-jpg.jpg|title:https://www.pieknywschod.pl/uploads/files/40130_galeria-el4-autor-Krzysztof-Kosecki-jpg.jpg|<<]][[grafika:https://www.pieknywschod.pl/uploads/files/40130_galeria-el5-autor-Krzysztof-Kosecki-jpg.jpg|title:https://www.pieknywschod.pl/uploads/files/40130_galeria-el5-autor-Krzysztof-Kosecki-jpg.jpg|<<]]

Najnowsze zdjęcia