Warmińsko-mazurskie Miejskie

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu Dodaj do trasy
(0 głosy)
Zygmunta Augusta 11
82-300 Elbląg
Warmia i Mazury
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.muzeum.elblag.pl
Muzeum
autor: Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu
autor: Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu

Elbląskie Muzeum posiada unikalną kolekcję związaną z historią regionu. Tworzą ją; zabytki archeologiczne związane z funkcjonowaniem osady Truso, średniowieczne przedmioty codziennego użytku wydobyte w wyniku poszukiwań archeologicznych na Starym Mieście.

Elbląskie Muzeum posiada unikalną kolekcję związaną z historią regionu. Tworzą ją; zabytki archeologiczne związane z funkcjonowaniem osady Truso, średniowieczne przedmioty codziennego użytku wydobyte w wyniku poszukiwań archeologicznych na Starym Mieście. Do naszych czasów przetrwały instrumenty muzyczne, znaki pielgrzymie, tabliczki woskowe czy zabawki dziecięce, niezwykle cenne źródła wiedzy o życiu dawnych miast. Natomiast meble, ceramika, przedmioty z cyny i srebra to przepiękne eksponaty, które obrazują mistrzowski poziom rzemiosła elbląskiego w XVII – XVIII w. Wysoka jakość ich wykonania oraz doskonałe zdobnictwo świadczą o gustach mieszczan oraz o możliwościach i wysokich umiejętnościach rzemieślników elbląskich. Urokliwy dziedziniec Muzeum z replikami łodzi świętego Wojciecha i domu halowego z Truso jest miejscem gier i zabaw historycznych, a także sceną dla plenerowych koncertów i festiwali. [[grafika:https://www.pieknywschod.pl/uploads/files/40133_1112-jpg.jpg|title:https://www.pieknywschod.pl/uploads/files/40133_1112-jpg.jpg|<<]] [[grafika:https://www.pieknywschod.pl/uploads/files/40133_1114-jpg.jpg|title:https://www.pieknywschod.pl/uploads/files/40133_1114-jpg.jpg|<<]] [[grafika:https://www.pieknywschod.pl/uploads/files/40133_1111-jpg.jpg|title:https://www.pieknywschod.pl/uploads/files/40133_1111-jpg.jpg|<<]] [[grafika:https://www.pieknywschod.pl/uploads/files/40133_1113-jpg.jpg|title:https://www.pieknywschod.pl/uploads/files/40133_1113-jpg.jpg|<<]]

Najnowsze zdjęcia