Warmińsko-mazurskie Przyroda

Rzeka Łyna
Rzeka Łyna
Rzeka Łyna
(2 głosy)

Rzeka Łyna płynąca przez sam środek Dobrego Miasta. To najdłuższa rzeka na Warmii i Mazurach, która przecina lasy płynąc krętym korytem wśród morenowych wzgórz.

Więcej...
part
part

Spacer wśród oswojonych jeleni pasących się na pięknie położonych pastwiskach nad jeziorem Kuc to jedyna okazja aby odwiedzić oswojone stadka danieli, muflonów oraz saren. A także możliwość obejrzenia jeleni sika, kóz, królików...

Więcej...
Jezioro Jeziorak
Jezioro Jeziorak
  woda
woda
Jezioro Jeziorak
(1 Głosuj)

Malowniczo położone jeziora i rzeki Pojezierza Iławskiego tworzą wraz z Jeziorem Jeziorak, najdłuższym jeziorem śródlądowym w Polsce, szeroki system żeglugi śródlądowej, łączącej okoliczne akweny wodne. Jezioro Jeziorak umożliwia dopłynięcie z Iławy aż do Bałtyku, co każdego roku wykorzystują wytrawni żeglarze i kajakarze, planując swoje wodne podboje.

Więcej...
Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie - POT
Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie - POT

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie znajduje się w Puszczy Piskiej, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, przy trasie pomiędzy miejscowościami Ruciane-Nida i Mikołajki. Park ten został założony przez Dr. Andrzeja Krzywińskiego i obejmuje powierzchnię około 100ha.

Więcej...

Popielno znajduje się na Półwyspie Popielniańskim, który otaczają cztery jeziora Bełdany, Mikołajskie, Śniardwy i Warnołty. Lokalizacja miejscowości i topografia półwyspu zadecydowały o utworzeniu w nim placówki naukowej PAN, która obecnie nosi nazwę Stacji Badawczej Rolnictwa Ekologicznego i Hodowli Zachowawczej Zwierząt PAN

Więcej...

Puszcza Borecka jest drugim po Białowieży miejscem, gdzie żubry żyją na wolności. W 2010 r. doliczono się 85 zwierząt, a w zagrodzie żyje tylko 7 żubrów. Część z nich porusza się swobodnie po rozległych połaciach lasu, inne związane są z ostoją w Wolisku.

Więcej...

Rezerwat obejmuje jezioro Oświn wraz z otaczającym je terenem. Rezerwat utworzono dla ochrony naturalnego środowiska gnieżdżenia się licznych gatunków ptactwa wodno-błotnego - około 110 gatunków oraz szaty roślinnej.

Więcej...

Wyspa Kormoranów - wyspa na jeziorze Dobskim o powierzchni około 2 ha. Wyspa jest rezerwatem przyrody i nie wolno do niej przybijać ani przy niej cumować, gdyż jest miejscem gniazdowania kormoranów i czapli siwej.

Więcej...
Lasy Wichrowskie
(0 głosy)

Lasy Wichrowskie należą do Nadleśnictwa Wichrowo. Przylegają do Dobrego Miasta na całej długości wschodnich granic. Kryją nieprzebrane ilości zwierzyny, grzybów i jagód.

Więcej...
Jezioro Limajno
Jezioro Limajno

Jezioro Limajno zwane Perłą Warmii – położone kilka kilometrów od Dobrego Miasta w m. Swobodna o II klasie stanu ekologicznego.

Więcej...

Strona 1 z 3

Najnowsze zdjęcia