красиві Сходу Новини

12

Miłość to temat ponadczasowy, poświęcono mu już tak wiele wierszy i piosenek, tak wiele słów.

Co roku mierzą się z nimi i próbują odkryć ich sens uczestnicy Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…Czy to jest kochanie?”.

Wiosna to czas, kiedy miłość wręcz unosi się w powietrzu. Jest więc idealną porą, by oddać się rozważaniom na temat gorących uczuć. Dlatego właśnie wtedy w Elblągu swoje propozycje prezentuje młodzież, studenci i dorośli – wszyscy dają wyraz twórczej wyobraźni na scenie i poddają się ocenie jury. Interpretacje utworów autorstwa twórców polskich lub zagranicznych odbywają się w ramach trzech konkurencji konkursowych: recytacji, piosenki poetyckiej i teatru jednego aktora.

Poza prezentacjami konkursowymi program obfituje w wydarzenia towarzyszące: spektakle z udziałem gwiazd polskiej sceny teatralnej i koncerty – wszystkie nawiązujące oczywiście do tematyki przewodniej. Wisienką na torcie jest koncert galowy z udziałem laureatów festiwalu.

Miłość nieprzerwanie rządzi Elblągiem już od 1997 r. Wówczas odbył się pierwszy Ogólnopolski Turniej Sztuki Słowa. W kolejnej edycji zmienił nazwę na Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa, pod którą funkcjonuje do dzisiaj.

więcej na: https://mazury.travel/